18 Temmuz 2009 Cumartesi

fonda Sezen Aksu... "Uçurtma Bayramları"


zamanın bu kadar hızlı aktığını daha önce hiç farketmemiştim, sanki yıllardır duruyordu da saat, duvar süsü, bilek koruyucusu olarak, şimdi başladı işe yaramaya.
tık tık tık tık... kızım büyüyor, daha da büyüyecek. nasıl bir kız olacaktan öte, nasıl bir anne olacağım merakı kavuruyor beynimi. o bana gelip her hissettiğini anlatabilecek mi? şimdi benim yaptığım gibi, bütün ayrıntılarını hayatın paylaşabilecek miyiz?
benim kadar ayrıntıcı olmasın elbette, biraz üstünü örtüp, biraz eliyle itip, biraz da silkeleyip yaşasın hayatı. her tozu, her inciği ve de boncuğu üzerine yapıştırmasın, sonra gözyaşları da yetmiyor yıkamak için.
bakışları beni yaşatıyor... nefes aldırıyor, yalnızım duygusunu yaşamayalı çok oldu, kızım dünyaya geleli.
ben değiştim mi? değişecek miyim? ya da korkutmalı mı değişmek... bir faydası olacaksa, ancak ve ancak kızıma tamam... herşeye hazırım.
yorgunluklar, yetişme duygusu... annelik, büründüğün bütün rolleri soyunup baştan ayağı çıkmayacak bir kostüm giymek, deri değiştirmek... en güzel kokuyu bürünüp, onun varlığını her yaptığı hareketle kabul etmek, saygı duymak... uyuyor kızım, uyansa da koklasam diye bakıyorum saate, hızlı evet... yetişecek ama nereye?
büyüyünce Uçurtma Bayramlarına katılacağız kızımla... zaman akarsa bu hızla, şimdiden başlamak lazım uçurtma yapmaya.ama hayaller senin, sen büyü de birlikte yapalım uçurtmamızı kızım.

2 yorum:

boruheval dedi ki...

nihayet döndün yaşama... harika bir anne olacaksın ve biliyor musun ne yaparsan yap seni her zaman çok sevecek...(heval)

İki Deli Kadin (Nuray) dedi ki...

Nasıl bir masumiyettir...Maaşallah