17 Mayıs 2010 Pazartesi

Doğumgününe az kaldı...

Pazar günü bütün gün evdeydik, biraz dolaşmak için alışveriş merkezine gittik. Zeynep benim kucağımdan inmiyor, babasındayken bile beni istiyor. Bu da oldukça yorucu oluyor tabii, yaklaşık 1,5 saat sonra evdeydik, Fenerbahçenin kazanamadığı maça yetiştik.
Geçtiğimiz hafta grip oldum, sanırım Zeynep'e de bulaştırdım, bütün gece uyuyamadı burun tıkanıklığından. Cold mix denen şey de işe yaramadı, okyanus suyunu da burnuna sıkmaya cesaret edemedim çünkü çatlayacakmış gibi ağlıyor burnuna yaklaştığında.
Yakın zamanlarda bir boyun bükme hareketi geliştirdi kızım, küçük Emraha benziyor, hangi durumlarda yapacağını da çok iyi biliyor. Aslında senin için söylenebilecek en yakın kelime"zilli"..."Zilli kızım"diye seviyorum zaten.
Cumartesi günü bakıcımız işten ayrıldı, yeni bakıcımız ile 1 hafta birlikte zaman geçirdiler ve bugün yeni teyzemiz ile Zeynep evde yalnız. Bakalım nasıl olacak alışma dönemi? Zeynep hatırlayacak mı eski teyzesini? Psikolog bir arkadaşım 1,5 yaşına kadar çok anlamaz üzülme dedi ama ben pek öyle düşünmüyorum Zeynep için. Son zamanlarda herşeye mızmızlık yapma durumu var, hissetti mi acaba diye düşündüm ister istemez.
Duygusal zekası yüksek çocuklar erken farkedermiş, canım kızım benimmm... Senin için herşeyin en güzelini ve en iyisini istiyorum, diliyorum.
Dün "baba" kelimesini gerçekten babasına söyler gibi içten ve anlamlı söyledi, anne demeye niyeti yok gibi. :D
Babasını gördüğü zaman da "baba" diyor, babasının gelme saatinde de.
Tepkileri güzel, kulağın nerede, burnun nerede, ayağın nerede sorularını göstererek cevaplıyor ve bir şey vermesini istediğimde alıp veriyor. Maşallah benim kızıma, allah nazardan saklasın güzel yavrumu.
Havalar ısındı derken, bugün tekrar sıcaklık düştü. Güzel kızım çabuk iyileş. Bazen bazı konularda yanlış mı yapıyoruz diye çok korkuyor ve üzülüyorum, aç kalmasın diye yemesi için ısrarcı olduğumda, uyumak istemediğinde uyutmaya çalıştığımda...
Umarım seni en iyi şekilde yetiştirebilirim ve umarım aklın erdiğinde iyi ki sen benim annemmişsin dersin ve umarım beni çokkk seversin.... 9 gün sonra doğumgünün, umarım herşeyin en güzelini yaşarsın benim minik güzel kızımmm. Seni çok seviyorum.

Hiç yorum yok: