3 Aralık 2008 Çarşamba

Hayal kurmak bedava

Günler sonra...
Bu tarihe birkaç fotoğraf ekleyeceğim. Unutma sakın, unutma, unutma...

Bayrama az kaldı, ama şu anda ben en çok akşam yemeğine az kaldığı için seviniyorum... :)
İnsanın aklı fikri yemekte olur mu sürekli? Yarın temizlik var evde, ruhum da temizlenecek sanki, içim rahatlayacak... Umarım uzun süre dayanır.
Bugün pazardan şalvar pantolonlardan aldım, 3,5 aylık olmasına rağmen artık göbeğim sıkıntıya girmiyor, modaya böyle uyalım bizde...

İlaç yazdırmak için aile doktorumuza gittim, hemen gebeliğimle ilgili kayıt altına alındım. Artık devlet tarafından da bebek beklediğim bilinmekte:) Ocak ayına doğru tetanoz aşısı için gelin dedi ebe, elbette hepsini doktoruma sormam gerekiyor önce. Bugün yürürken kramplarım beni hiç yalnız bırakmadı. Hele de Çarşamba pazarında yürümek, Acun'un zor yarışma programlarından birisine katılmak gibiydi.

Yılbaşı geliyor, biletler alınacak, umutlar hayaller...
Bir sitede milli piyango size çıksa ne yapardınız diye bir soru vardı, şimdi bunun hayalini kuracağım. Gerçi kalkıp pilav da yapmam gerekiyor ama, belim ağrımış biraz dinlenelim, değil mi miniğim? Bu arada babacığın şahane çiçekler almış sana... Fotoğraflarını ekleyeceğim.

Büyük ikramiye bana çıkmış olsa....
Miktarını düşünmüyorum, limitsiz diyelim...
Önce, miniğin adına bir hesap açar ve hayatını garanti altına almaya çalışırdım, gerçi herşeyin hayırlısı ama hayal bu ya...
Sonra güzel bir ev alırdık sanırım, şimdi işte asıl burada başlıyor hayal, babacığına haber vermeli mi, yoksa herşey bittikten sonra süpriz mi yapmalı? Ama bu da elma değil ki, beğenmezse yemesin, onun düşünceleri ve zevki çok önemli. Gerçi zevk konusunda baban kıyafet anlamında benden daha zevkli, ama ben de dekorasyon da iyi olduğumu düşünüyorum. Neyse, babacığına söyleyeceğiz tabii, önce güzel bir ev alırız ve dilediğimiz gibi döşeriz.
Sonra eve bütün sevdiklerimizi davet ederiz, ama davet ettiğimiz herkesin en çok sevdiği ya da hayalini kurduğu şeyi alarak. Eve giren herkese, önce sıcacık bir hoşgeldin, ardından da "EV HEDİYESİ!" Zaten herkese kural koyarız, lütfen gelirken eli boş geliniz, zira giderken yeterince dolu olabilir gibi ... :) Herkes mutlu olur. Ne kadar güzel olur!!!
Çıtır da gelir, kuzum benimmmmmm...
Gelemeyen akraba ya da diğer sevdiklerimiz için evlerine güzel hediye paketleri göndeririz.
Bu arada okumak isteyen ama gerçekten maddi imkanı olmayan kızlar için de bir proje gerçekleştiririz. Hiçbir şey yapamazsak bir okula güncel kitaplardan oluşan bir kütüphane kurarız. Bir miktar parayı da, devlet üniversitelerinde okuyan başarılı öğrencilere burs olarak vermek üzere devrederiz. Ama gitmeyecekler yurt dışına, zeka ve bilgilerini bu ülke için kullanacaklar, böyle bir şartımız da var onlar için.
Hayal kurmak zevkli bir şey...
Gezmek, eğlenmek ile ilgili kısımlar şu anda hiç aklıma gelmiyor, çünkü miniğim sen varsın, şimdi öncelikli önem sende. Ama babacığın için güzel bir süpriz düşünürdük seninle. GÖZ GÖZ GÖZTEPE fanatiği olan babacığın için GÖZTEPESPOR oyuncularına güzel bir akşam yemeği düzenlerdik, en çok istedikleri ne ise onun olmasını sağlardık. Ki motive olup iyi maçlar çıkarsınlar, ya da sadece maddi destek yapılırdı... Hangisi mantıklı olacak bunu düşünür ve hep birlikte bulurduk. Ama yeni aldığımız evimizin bir köşesini GÖZTEPE köşesi olarak dekore edebiliriz. Tabii bu çalışma odası, spor alanı gibi yerlere yakın olurdu, salonun ortasında olmaz. Babacığın duymasın:)
Eee bu kadar hayale, para bitti galiba...
Bir de sen biraz büyüdüğünde güzel bir gemi turuna gitmemiz için bir miktar ayırırdık.
Tabii ki bunlar benim hayallerim... Kim bilir sen büyüyünce ne hayaller kuracaksın miniğim?
Hep hayallerin olsun, hep hayal dünyanı oluşturacak kitapların olsun, hep okuma hevesin olsun.
Umarımmm:)
Bunlar da seninle ilgili temennilerim miniğim. Şimdi pilav yapmak için vedalaşıyorum seninleee,
yarın yorgunluk dolu bir gün olacak, gönül yorgunluğu olmasın yeter ki.Tertemiz olacağız. İNŞALLAH, yaşasın...
Unutmadan, babacığın senin için süper müzikler toparladı. Hepsi çok güzel, ninniler, bebek şarkıları, dinlendirici müzikler... .Harika, harika...

Hiç yorum yok: