11 Mart 2009 Çarşamba

Çiçek adları


29 Mart tarihinde saatler ileri alınacak. Artık bahar geliyor, dün gece ayağım takıldı, şansım varmış ki düşmedim. Ama bugün kalp çarpıntım hiç geçmiyor, sanki içimde hapsedilmiş bir kuş var da, ne olduğunu anlamadığı için afallamış oradan oraya çarpıyor. Nefes almak zor... Biraz ağırlaştığımdan mıdır nedir, bel ve sırt ağrım da cabası. Ağrılar, acılar bir kenara, yürek çarpıntısı çok daha fazla rahatsız ediyor. Uzansam da kalksam da yürüsem de geçmiyor, Tv açmak istemiyorum, can sıkıcı bir haber görmek o kuşu daha da hareketlendiriyor. Senin hareketlerin de bitmiyor miniğim, karnım zıplayıp duruyor yerinden. Elin mi bacağın mı anlamıyorum ama, bir kaç gündür sürekli ben buradayım diyorsun. Biliyorum... Oradasın.

Bazen düşünüyorum da, aslında en güvenli yer orası senin için. Bundan emin olmadığım zamanlar da yok değil, orada olsan da seni yeterince iyi hissettiremiyorum, benimle korkuyor, benimle telaşlanıyor, benimle seviniyor, benimle üzülüyorsun. Daha şimdiden bu sorumluluk beni üzüyor, seni taşıyamamaktan korkuyorum. Hayatta taşıyamadığım yükler oldu çünkü.

İclal Aydın'ın kızını beklerken yazdığı yazıyı dinliyorum...".......................................Anneler ve babalar tanıyacaksın bızden baska .
ogluna soz verdıgı bısıkletı alamadıgında notalarla oglunun adını yazan bıyıklı yorgun babaları ,
ya da kendı gıyemedıgı mavı yırmıuc nısan elbısesını sabaha dek uyumadan kızına dıken annelerı ,
sonra kendınden baskasını dusunmeyenlerı,
kendı ofkesınde bogulanları ve yalancıları tanıyacaksın.
ask’ı tanıyacaksın bır gun, kalbım kırılacak ve belkı kıracaksın bırılerını...
ıyı bır tamırcı ol kızım ,cabuk onar kırdıgın kalplerı ve caresız kalma kendı kırık kalbıne .
sen sımdı kendı oykunu yazmaya gelıyorsun.
Hayat ıkı secenek sunuyor :
ya payına dusen kederı parlatacaksın;
ya da omrunle ıyı gecınmeye bakacaksın. ıkıncısını tercıh edersın umarım...

Bana ogretıldıgı gıbı kızım ;ogrendıgın cıcek adlarını unutma,kelebeklerı kıtap arasında kurutma, kın buyutme kalbınde ve ıncıtme kımseyı...Dılerım dunyaya gelıs nedenını sen cabuk bulursun.yolun acık olsun....Annen Iclal Aydın"

Kalp çarpıntım geçmiyor...

4 yorum:

Esra Günüşen Ertuğrul dedi ki...

SENİN YAZINDA ,İCLAL AYDININ YAZISI DA BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI.BU ARADA BAŞKA BİR HAMİLE BAYANIN BLOĞUNDAKİ YAZIDA BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI. BU HAMİLE BAYANLAR BU GÜN BENİ SONUNDA AĞLATACAKLAR....
HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN...

zencefil dedi ki...

Miniğin resmine bakmaktan yazıyı okuyamadım. Maşallah ona))

bircanbircandaha dedi ki...

Sevgili Zencefil,
Bu fotoğraflardaki çocuklar kimin bilmiyorum, internette dolaşan anonim fotoğraflardan. Bence de çok güzeller...

bircanbircandaha dedi ki...

Sevgili Esra,
Hamilelik gerçekten anlaşılması zor bir süreç. Aslında gülmeyi, güldürmeyi çok severim ama bir bohemlik durumu var işte bugünlerde bende. Belki kayıplardan, belki kaybetme korkularından. Ama ağlama sen, hayat pek bir güzel...